• +90 545 215 65 64
  • Eylül

    28

    2016
  • 3141
  • 0
Halı Yıkamada Havuz Sistemi

Halı Yıkamada Havuz Sistemi

Halı yıkama firmalarının lekeler üzerinde zahmet çekmeden çözüm almak için uyguladıkları, onlarca farklı evden gelen halıların aynı havuz içinde bekletilmesi yöntemidir.

Günümüzde yüzlerce halı yıkama firması bu iğrenç yöntemi kullanmaktadır. Bu durumu müşteriye kabul ettirmeye yönelik buldukları çözüm, bu havuzların ilaçlı dezenfektan havuzları olduğu yalanıdır ki bu asla doğru değildir.

Bilindiği üzere halı yıkama firmaları onlarca farklı eve hizmet vermektedir. Bu evlerin birçoğunda namaz kılan insanlar olduğu gibi birçoğunda çocuk büyütülüyor ve bir kısım evde de evcil hayvan besleniyor. Bu açıdan bakıldığında havuz sisteminin sakıncası daha net anlaşılıyor. Zira havuz sistemi, tüm bu evlerden toplanan halıların, aynı havuz içinde bekletilmesi yöntemidir.

Örneklendirecek olursak, çocuk yetiştiren bir evden gelen, üzerinde çocukların oynadığı bir halının, evcil hayvan besleyen bir başka evden gelen ve üzerine kedi köpek idrarı, salyası ve kılı, tüyü bulaşmış bir başka halı ile aynı havuzda bekletilmesi sanırım kimsenin hoşlanacağı bir durum değildir. Kısacası havuz sistemi birinin banyo yaptığı küvete girip banyo yapmaya benzer. Hangimiz birinin banyo yaptığı küvette banyo yaparız? Hiçbirimiz!

Havuz sistemini kullanan halı yıkama firmaları işletmecileri, havuz sisteminin sakıncalarının farkındalar çünkü hiçbiri kendi evlerinin halısını bu havuzlarda bekletmiyor.

Buradan öncelikle sektördeki halı yıkama firmaları işletmecilerine sesleniyorum; yıllardır terk edilmesi yönünde yazılar yazdığım sağlıklı olmayan bu yöntemi bırakınız. Kendi halınızı atmadığınız bir havuza, kolay kazanç uğruna müşteri halılarını atmayınız.

Ayrıca tüketiciye sesleniyorum; halı yıkama firmalarının, havuzumuz yok söylemine güvenmeyiniz bizzat yerinde tetkik ediniz ki çocuklarınızın sağlığını tehlikeye atmayınız.

YORUM YAPIN

Yorumunuz 24 saat içinde onaylanacaktır.

Cancel reply

© Copyright 2016 - Web Tasarım & SEO Nurullah ERDOĞAN - All Right Reserved.